передплатний індекс 99879
засновано в 2008 роцi.
Науково-практичне видання спрямоване на висвiтлення нових досягнень у науцi, освiтi, практицi педiатрiї, акушерства та гiнекологiї.
Журнал внесено до Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт з медицини (додаток до Постанови Президії ВАК України від 27.05.2009 p. № 1-05/2). Перереєстровано 06.03.2015 р. (наказ № 261). Журнал включено до категорії «Б» реєстру наукових фахових видань
ВАК України. Наказ МОН України № 612 від 07.05.2019 р., спеціальності: 222 – медицина, 228 – педіатрія.
Виходить 2 рази на рiк.
Мова видання: українська, англiйська.
ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ СТАТЕЙ
1. Журнал виходить 2 рази на рік.
2. Можливий друк українською або англійською мовою.
3. Стаття повинна мати рекомендацію до друку з підписом керівника установи та експертний висновок про можливість відкритої публікації, завірений печаткою. Під текстом статті обов’язкові підписи всіх авторів. Окремо необхідно вказати прізвище, ім’я, по батькові, науковий ступінь, вчене звання, місце роботи, посаду, електронну адресу кожного автора, а також прізвище, ім’я, по батькові, адресу, e-mail, телефон і факс автора, з яким можна вести листування та переговори.
4. Обсяг оригінальної статті, включаючи таблиці, рисунки, список літератури, резюме, повинен мати не менше 5 сторінок тексту.
5. Статтю треба друкувати на одній стороні аркуша формату А4 із розміщенням 1800–2000 друкованих знаків на сторінці (поля: верхнє і нижнє – по 2,5 см,
ліве – 3 см, праве – 1,5 см, шрифт Тіmes New Roman 14 пт через півтора інтервалу). Надсилати необхідно 2 видрукувані примірники статті з печатками та супровідними документами на поштову адресу: Редакція журналу «Актуальні питання педіатрії, акушерства та гінекології», видавництво «Укрмедкнига», Тернопільський національний медичний університет імені І. Я. Горбачевського МОЗ України, майдан Волі, 1, Тернопіль, 46001, Україна; електронний варіант у форматах *.doc, *.rtf – на електронну адресу journal@tdmu.edu.ua, а також зареєструватися через форму OJS на сайті http://ojs.tdmu.edu.ua.
6. Рисунки слід готувати у форматах JPG, TIF, CDR, надсилати роздрукованими у 2 примірниках, а також у вигляді окремого графічного файла. При скануванні потрібно забезпечити роздільну здатність зображення 300 dрі. Пріоритетним є надсилання оригіналів ілюстрацій. На звороті кожної ілюстрації необхідно вказати її номер, прізвища авторів і відмітки «Верх», «Низ». У підписах до мікрофотографій слід зазначити збільшення і метод фарбування матеріалу. Фотографії повинні бути контрастними, рисунки – чіткими. Таблиці повинні мати короткі заголовки і власну нумерацію. Відтворення одного й того ж матеріалу у вигляді таблиць і рисунків не допускається. Діаграми, графіки бажано створювати у програмі Місrоsoft Ехсеl. Невеликі за об’ємом ілюстрації можна розміщувати по ходу тексту статті. Для формул варто використовувати редактор формул Microsoft Equation.
7. Статті треба писати з дотриманням основних вимог ДСТУ 3008-95 «Документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення» за такою схемою:
УДК
Ініціали і прізвища авторів українською, російською та англійською мовами
Повна назва установи
Назва роботи (великими літерами)
Назва статті й резюме українською, російською та англійською (структуровані: мета дослідження; матеріали та методи; результати дослідження та їх обговорення; висновки) мовами (250–300 слів)
Ключові слова українською, російською та англійською мовами (до 8 слів)
ВСТУП. (Постановка проблеми в загальному вигляді, її зв’язок із важливими науковими чи практичними завданнями, аналіз останніх опублікованих досліджень, у яких започатковано розв’язання даної проблеми, виділення невирішеної частини загальної проблеми, якій присвячена означена робота.)
МЕТА ДОСЛІДЖЕННЯ.
МАТЕРІАЛИ ТА МЕТОДИ. (Викладення об’єкта дослідження і методик, опис яких повинен бути достатнім для розуміння їх доцільності й можливості відтворення. У разі проведення експериментальних досліджень слід вказувати вид, стать, кількість тварин, методи анестезії при маніпуляціях, пов’язаних із завданням тваринам болю, метод евтаназії. Обов’язковим є зазначення методик статистичного аналізу з обґрунтуванням вибору критеріїв достовірності оцінок.)
РЕЗУЛЬТАТИ ДОСЛІДЖЕННЯ ТА ЇХ ОБГОВОРЕННЯ. (Викладення основного фактичного матеріалу, повне обґрунтування отриманих наукових результатів, висловлення власного судження щодо одержаних результатів, порівняння його з тлумаченням подібних даних, наведених іншими авторами.)
ВИСНОВКИ.
ПЕРСПЕКТИВИ ПОДАЛЬШИХ ДОСЛІДЖЕНЬ. (Подання бачення автора перспективності подальших шляхів розв’язання проблеми, висвітленої в роботі.)
СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ (друкування в порядку згадування джерел у квадратних дужках) формується двома блоками: традиційним та додатковим для закордонних баз даних (references).
Вимоги до оформлення списку джерел у розділі СПИСОК ЛІТЕРАТУРИ
• Джерела оформляються згідно з ДСТУ ГОСТ 7.1:2006.
• Перевагу надавати цитуванням джерел із пошукової інтернет-платформи Web of Science, яка обʼєднує реферативні бази даних публікацій у наукових журналах і патентів, у тому числі бази, що враховують взаємне цитування публікацій.
В оглядовій статті цитувати не менше 40 джерел, в інших – не менше 20.
• Відсоткове співвідношення самоцитування – не більше 30 %, тобто якщо Ви використали 10 посилань, то з них Ваших робіт може бути не більше 3.
Вимоги до оформлення додаткового списку літератури (REFERENCES)
• Якщо наукова праця написана мовою, що використовує кириличний алфавіт, то її бібліографічний опис необхідно транслітерувати латинськими літерами, структурувати так:
– прізвище(а) й ініціали автора(ів) (транслітерація);
– рік публікації у круглих дужках;
– транслітерована назва публікації, назва англійською мовою у квадратних дужках;
– транслітерована назва джерела (журналу, конференції), через тире назва англійською мовою;
– вихідні дані (місце видання, сторінки) англійською мовою, залишаючи назву видавництва транслітерованою.
У кінці бібліографічного опису додати [in Ukrainian] чи [in Russian] відповідно.
• Транслітерація прізвищ авторів, залежно від мови оригіналу джерела, виконується відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2010 року № 55 «Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею» (для української мови) або вимог системи BGN/PCGN (для російської мови).
• Доцільно використовувати системи автоматичної транслітерації:
– http://www.slovnyk.ua/services/translit.php (українська транслітерація);
– http://ru.translit.net/?account=zagranpasport (російська транслітерація).
• Список літератури подається в APA Style (розроблений «Manual of the American Psychological Association», 6th ed. (Washington, DC: APA, 2010)). Дивитися посилання он-лайн: http://www.citationmachine.net/apa/cite-a-book; http://www.bibme.org/apa/book-citation/manual.
Наприклад:
Автор(и). (Рік публікації). Назва. Інформація про публікацію (назва журналу, том, випуск, сторінки).
Один автор – Halych, M.L. (Рік публікації). Назва. Інформація про публікацію (Місто видання: Видавництво).
Два автори – Halych, M.L., & Ivchenko, P.S. (Рік публікації). Назва. Інформація про публікацію.
Від трьох до семи авторів – Halych, M.L., Ivchenko, P.S., & Venher, M.R. (Рік публікації). Назва. Інформація про публікацію.
Більше семи авторів – Halych, M.L., Ivchenko, P.S., Venher, M.R., Pylyp, V.L., Kravchuk, M.M., Ishchuk, R.V., … Shvets, P.P. (Рік публікації). Назва. Інформація про публікацію.
8. Усі позначення фізичних величин та їх одиниць, цифрові дані клінічних і лабораторних досліджень необхідно подавати відповідно до Міжнародної системи одиниць (СІ) згідно з вимогами групи стандартів ДСТУ 3651-97 «Одиниці фізичних величин». Назви фірм, реактивів і препаратів наводити в оригінальній транскрипції.
9. Редакція виправляє орфографічні, пунктуаційні та стилістичні помилки, усуває зайві ілюстрації, при потребі скорочує текст.
10. Автор несе повну відповідальність за достовірність даних, наведених у статті, й списку літератури.
11. Статті, оформлені без дотримання наведених правил, не реєструють. Пріоритетне право на друк надають публікаціям передплатників журналу за наявності копій квитанцій про передплату, а також матеріалам, які замовила редакція. Передплатний індекс видання: 99879.
12. До уваги авторів! Статтям, опублікованим у нашому журналі, присвоюють DOI (Digital object identifier) – універсальний ідентифікатор цифрового об’єкта системи бібліографічних посилань CrossRef. Членами CrossRef наразі є 5 тис. видавців з усього світу. База даних його цитувань охоплює понад 75 млн журнальних статей та інших типів наукових публікацій. Наявність ідентифікатора DOI у статті дає можливість швидко знайти її в Інтернеті (для цитування) без необхідності тривалого пошуку на сайтах журналів. Присвоєння DOI науковим статтям дозволяє підвищити індекс цитування та рейтинг їх авторів. Наявність індексу DOI в кожній статті й у кожному номері журналу зокрема сприяє просуванню видання до міжнародних наукометричних баз.
13. Довідку про авторів слід подавати двома мовами: українською та англійською. Вона повинна містити таку інформацію: науковий ступінь, учене звання, посаду, місце роботи (назву закладу, кафедри, установи). Обовʼязковими є електронна адреса кожного автора й ORCID – реєстр унікальних ідентифікаторів учених та дослідників, авторів наукових праць і наукових організацій, який забезпечує ефективний зв’язок між науковцями та результатами їх дослідницької діяльності, вирішуючи при цьому проблему отримання повної і достовірної інформації про особу вченого в науковій комунікації. Отримати ORCID можна, зареєструвавшись за посиланням: https://orcid.org/register.
14. Публікація статей платна і визначається за кількістю знаків, рисунків, діаграм після рецензування та прийому рукопису до друку. Вартість може варіювати від 2000 до 5000 грн. Присвоєння DOI входить у вартість статті. Точний розмір оплати та банківські реквізити буде надіслано по e-mail після рецензування роботи. Квитанцію про оплату потрібно надсилати на вищевказану електронну або поштову адресу редакції.
передплатний індекс 22610
засновано в 1998 роцi.
Науково-практичне видання спрямоване на поширення iнформацiї про основнi науковi проблеми та результати наукових робiт у сферi медицини.
Журнал включено у категорію «Б» Переліку фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата медичних наук, спеціальність 222 (наказ Міністерства освіти і науки України від 07.05.2019 № 612).
Журнал індексується у Google Scholar, CrossRef, Index Copernicus, Ulrich’s Periodicals Directory, ROAD, BASE (Bielefeld Academic Search Engine).
ICV Index Copernicus: ICV 2019 = 80.92
Виходить 4 рази на рiк.
Мова видання: українська, англiйська.
ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ СТАТЕЙ
Як частина процесу подання статті автори зобов’язані перевірити відповідність своїх рукописів усім наведеним нижче пунктам. Подання можуть бути повернуті авторам, якщо вони не дотримуються таких вказівок.
рукопис раніше не публікувався і не розглядається для публікації в іншому журналі;
рукопис повністю відповідає Рекомендаціям щодо ведення, звітності, редагування та публікації наукової роботи в медичних журналах та Принципам прозорості та найкращих практик у науковій публікації (COPE, DOAJ, WAME та OASPA);
рукопис подано у форматі файлу документа Microsoft Word (*.docx);
посилання були відформатовані відповідно до вимог Журналу, доступ до яких можна отримати в розділі «Вимоги до рукопису». Там, де вони доступні, були вказані URL-адреси посилань;
текст рукопису 1,5 інтервалу; 12-point шрифту Times New Roman; без використання курсиву та підкреслення (за винятком URL-адрес); всі ілюстрації, малюнки та таблиці розміщуються в тексті у відповідних пунктах, а не у кінці документа;
у рукописі суворо дотримуватися стилістичних та бібліографічних вимог, викладених у «Керівництві для авторів»;
автор підписує, сканує (у форматі PDF) заяву, в якій він/вона заявляє, що запропонована стаття є оригіналом та не опублікована раніше або подана для публікації в іншому журналі;
всі автори письмово засвідчують своїм підписом згоду з кінцевим варіантом поданого рукопису. Авторство базується на рекомендаціях ICMJE.
Керівництво для авторів
До друку приймаються: наукові, науково-практичні статті, які раніше не публікувались і відповідають тематиці журналу «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», виключно через онлайн-подання:
• через систему OJS
або шляхом надсилання на електронні адреси:
• головного редактора – проф. І. Я. Дзюбановського: dzubanovsky@tdmu.edu.ua
• відповідального секретаря – канд. мед. наук А. М. Продана: prodan@tdmu.edu.ua
Автори повинні зазначити у статті всю фінансову підтримку та розкрити будь-які конфлікти інтересів, що можуть упереджувати їх роботу.
Оригінали можна подавати українською та англійською мовами. Вони повністю мають відповідали Recommendations for the Conduct, Reporting, Editing, and Publication of Scholarly Work in Medical Journals та Principles of Transparency and Best Practice in Scholarly Publishing (COPE, DOAJ, WAME та OASPA).
Заява про оригінальність тексту
Щоби мати змогу розпочати процес публікації, автор/ка повинен/нна завантажити під час подання заяву про оригінальність, в якій він/вона заявляє, що запропонована стаття є оригіналом і не була раніше опублікована або подана для публікації.
Вимоги до оформлення статті
Текст статті необхідно подавати як документи Microsoft Word (формат файлу *.docx).
Загальний обсяг статті повинен становити 20–25 тис. знаків з урахуванням таблиць, рисунків, списку бібліографічних посилань і references.
Послідовність розміщення матеріалу, що подається до публікації:
• назва рубрики, для якої призначено статтю (або редакція визначає її на власний розсуд);
• індекс УДК;
• відомості про автора (авторів): прізвище та ініціали українською та англійською мовами, e-mail, ORCID кожного автора;
• повна назва установи (місця навчання), з якої надходить стаття, українською та англійською мовами. Належність до установи повинна бути пронумерована відповідно до позиції автора та містити (в такому порядку): департамент (відділення), установа, місто, країна;
• назва статті без застосування абревіатур (крім загальноприйнятих) – українською та англійською мовами;
• два структуровані резюме обсягом 1800–2100 знаків українською та англійською мовами, що повинні містити такі елементи: мета роботи, матеріали і методи, результати, обговорення, висновки;
• ключові слова (від 3 до 8 слів) українською та англійською мовами. Важливо, щоби вони не повторювали слів із заголовка статті, а були термінами, які можна знайти в базі даних MeSH (Medical Subject Headings);
• текст статті (оригінальні, експериментальні дослідження; з досвіду роботи; погляд на проблему) має бути побудований таким чином:
1. Постановка проблеми й аналіз останніх досліджень та публікацій у загальному та її зв’язок із важливими науковими чи практичними завданнями; аналіз останніх досліджень та публікацій (бажано до 10 років), в яких започатковано розв’язання даної проблеми і на які спирається автор; виділення не вирішених раніше частин загальної проблеми, котрим присвячується означена стаття.
2. Мета роботи (постановка завдання) – чітко та лаконічно окреслити основну мету роботи.
3. Матеріали і методи повинні містити всю інформацію, яка б дала змогу відтворити експериментальну роботу (вказати виробника обладнання, включно місто та країну походження; хімічні речовини повинні бути належним чином ідентифіковані). У разі клінічних досліджень ліки, якщо це можливо, повинні ідентифікуватися за їх загальною назвою. Для усіх досліджень заява (протокол) щодо підтвердження етичного комітету є обов’язковою. Розділ повинен містити інформацію про схему дослідження, пацієнтів (включно критерії включення/виключення) та базові характеристики дослідної групи.
При написанні оригінальних дослідницьких статей необхідно включити опис статистичного аналізу, інформацію щодо статистичного програмного забезпечення, яке використовують для аналізу, оцінки обсягу вибірки та всіх використовуваних статистичних методів (як описових, так і випадкових). Щодо статистики висновків, у журналі має бути подання як р-значень, так і довірчих інтервалів.
4. Результати мають містити виклад основного матеріалу дослідження з повним обґрунтуванням отриманих наукових результатів. Дані не повинні подаватися у двох різних формах, наприклад, рисунка та таблиці (обрати будь-яку з них відповідно). Результати, наведені в таблицях або на рисунках, не повинні повторюватися в тексті розширено. Кожну таблицю та рисунок необхідно нумерувати арабськими цифрами (в порядку їх появи у статті). Рисунки можуть бути кольоровими та подаватися у високій роздільній здатності (150 dpi), у форматі tiff або jpeg.
5. Обговорення повинно містити тлумачення результатів, а не просто повторне звітування про результати. Ключові моменти, на які необхідно звернути увагу, включають звіт про: основні висновки; порівняння з результатами подібних досліджень, «сильні» та «слабкі» сторони дослідження; невирішені питання/проблеми; майбутні дослідження, які потрібні. Передбачте запитання читачів і поясніть, чому ваші результати цікавлять, а потім порівняйте свої результати з результатами інших авторів. Тут дуже корисний той огляд літератури, який ви зробили. Обговоріть, як ваші висновки підтримують чи кидають виклик іншим дослідженням.
6. Висновки потрібно подавати нумерованими пунктами чи окремими абзацами, що випливають із результатів виконаного дослідження та вирішують поставлену мету роботи.
7. Конфліктом інтересів можна вважати будь-який інтерес або відносини, які можуть бути сприйняті як такі, що впливають на об’єктивність автора. Вони обов’язково повинні бути розкриті, якщо мають пряме відношення або безпосередньо пов’язані з роботою, яку автори описують у своєму рукописі. Наявність конфлікту інтересів не перешкоджає публікації. Якщо автори не мають конфлікту інтересів, вони повинні заявити про це під час подання статті та включити відповідну заяву до розділу «Конфлікт інтересів» Якщо конфлікту інтересів немає, то зазначається «Немає».
8. Джерела фінансування – гранти, кошти державного бюджету, зовнішні джерела фінансування.
9. Внесок авторів:
– ідея та дизайн дослідження;
– огляд літератури, написання тексту;
– концепція дослідження;
– аналіз та обговорення.
10. Перспективи подальших досліджень подавати за потреби останнім абзацом у статті, обсягом до 3-х речень.
Необхідно надсилати два варіанти списку літератури – традиційний і додатковий для закордонних баз даних (references).
11. Список бібліографічних посилань у тексті статті потрібно оформляти за ДСТУ 8302:2015. Цей розділ повинен містити мінімум 10 та максимум 50 посилань, які необхідно нумерувати в порядку їх вставлення у текст. Бібліографія повинна містити роботи за останні 10 років. Перевагу необхідно віддавати джерелам, що індексуються в базі даних Scopus та Web of Science.
12. References необхідно подавати у форматі Vancouver Style, опис якого можна знайти за адресами: https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK7256/, https://www.nlm.nih.gov/bsd/uniform_requirements.html. Для кириличних джерел прізвища авторів і назви журналів наводять згідно з однією з міжнародних систем транслітерації, а назви статей необхідно подавати у перекладі англійською й перекладену назву давати у квадратних дужках. Публікації англійською мовою подаються мовою оригіналу відповідно до вимог Vancouver Style.
Положення про авторські права
Автори, які публікуються у журналі «Шпитальна хірургія. Журнал імені Л. Я. Ковальчука», погоджуються з такими умовами:
автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов’язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована в цьому журналі (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в цьому журналі;
політика журналу дає змогу і заохочує розміщення авторами в мережі «Інтернет» (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) роботи як перед поданням її до редакції, так і під час редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої статті (див. The Effect of Open Access).
Положення про конфіденційність
Імена та адреси електронної пошти, які вказують користувачі сайту цього журналу, будуть використовуватися виключно для зазначених завдань цього журналу; вони не будуть надані для будь-яких інших цілей або будь-якій іншій стороні.
Редакція виправляє термінологічні, стилістичні, орфографічні, пунктуаційні помилки.
Статті, оформлені без дотримання наведених правил, не реєструються.
Автор несе повну відповідальність за достовірність даних, наведених у статті, й списку літератури.
Публікація статей платна. Вартість вираховується за кількістю знаків, присвоєння індексу DOI оплачується додатково. Точний розмір оплати та банківські реквізити буде надіслано після рецензування роботи.
Журнал індексується у Google Scholar, CrossRef, Index Copernicus, Ulrich’s Periodicals Directory, ROAD, BASE (Bielefeld Academic Search Engine).
передплатний індекс 89563
засновано в 2006 роцi.
Науково-практичне видання спрямоване на висвiтлення нових досягнень в медсестринськiй освiтi та практицi.
Виходить 4 рази на рiк.
Мова видання: українська, англійська.
ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ СТАТЕЙ
Для друку необхідно надсилати статті українською або англійською мовою, в яких публікуються результати оригінальних досліджень, а також інформація про основні наукові проблеми та результати наукових робіт у сфері медсестринства.
Статті потрібно писати за такою схемою: УДК, назва статті українською мовою (великими літерами), ініціали і прізвища авторів українською мовою, повна назва установи українською мовою, резюме українською мовою (250–300 слів), яке повинно містити такі структурні елементи, як: Вступ, Мета роботи, Основна частина, Висновки, ключові слова (до 8) українською мовою; назва статті англійською мовою (великими літерами), ініціали і прізвища авторів англійською мовою, повна назва установи англійською мовою, резюме англійською мовою (250–300 слів), яке повинно містити такі структурні елементи, як: Introduction, The aim of the study, The main part, Conclusions, ключові слова (до 8) англійською мовою.
Наукові статті, що подаються до друку українською мовою, повинні містити такі складові, як: Вступ, Мета роботи, Основна частина, Висновки, References. У статтях, написаних англійською мовою, необхідно виділити такі елементи: Introduction, The aim of the study, The main part, Conclusions, References.
Блок літератури під заголовком «REFERENCES» необхідно складати в порядку згадування. У тексті статті при посиланні на публікацію потрібно зазначати її номер у порядку згадування у квадратних дужках. Цей блок літератури для закордонних баз даних потрібно формувати за міжнародним стандартом APA (American Psychological Association (APA) Style).
Зразки оформлення:
Cтатті:
Malanchuk, L.M., Shevchenko, A.E., & Malanchuk, A.S. (2020). Medsestrynskyy menedzhment u svoyechasniy diahnostytsi ta profilaktytsi klimakterychnykh rozladiv [Nursing management in timely diagnosis and prevention of menopausal disorders]. Medsestrynstvo – Nursing, 2, 49-53 [in Ukrainian]. DOI 10.11603/2411-1597.2020.2.11241.
Книги:
Один автор
Stadniuk, L.A. (2015). Aktualni pytannya herontolohiyi i heriatriyi u praktytsi simeynoho likarya [Current issues of gerontology and geriatrics in the practice of a family doctor]. Kyiv: O.Yu. Zaslavskyi [in Ukrainian].
Два автори
Stadniuk, L.A., & Prykhodko, V.Yu. (2015). Aktualni pytannya herontolohiyi i heriatriyi u praktytsi simeynoho likarya [Current issues of gerontology and geriatrics in the practice of a family doctor]. Kyiv: O.Yu. Zaslavskyi [in Ukrainian].
Від трьох до семи авторів
Stadniuk, L.A., Prykhodko, V.Yu., & Davidovych, O.V. (2015). Aktualni pytannya herontolohiyi i heriatriyi u praktytsi simeynoho likarya [Current issues of gerontology and geriatrics in the practice of a family doctor]. Kyiv: O.Yu. Zaslavskyi [in Ukrainian].
Понад сім авторів
Stadniuk, L.A., Prykhodko, V.Yu., Davidovych, O.V., Oliinyk, M.V., Mikropulo, I.R., Kononenko, O.A., … Shekera, O.G. (2015). Aktualni pytannya herontolohiyi i heriatriyi u praktytsi simeynoho likarya [Current issues of gerontology and geriatrics in the practice of a family doctor]. Kyiv: O.Yu. Zaslavskyi [in Ukrainian].
Таблиці, рисунки та інший ілюстративний матеріал потрібно надсилати окремим файлом. На них мають бути посилання в тексті. Формат файлів для тексту і таблиць – документ MS Word, для рисунків та фотографій – jpg, tiff, для графіків – pdf. Для формул необхідно використовувати редактор формул Microsoft Equation. Фотографії повинні бути контрастними, рисунки – чіткими. Таблиці повинні мати короткі заголовки і власну нумерацію. Відтворення одного й того ж матеріалу у вигляді таблиць і рисунків не допускається.
Стаття приймається до друку після перевірки на плагіат і подвійного сліпого рецензування незалежними експертами. Вона повинна бути ретельно перевірена та повністю відредагована. Публікація статей платна.
До статті необхідно додати довідку про всіх авторів: прізвище, ім’я, по батькові, місце роботи, посада, науковий ступінь, учене звання, контактні телефони, адреса електронної пошти, ORCID.
Науково-практичний журнал виходить чотири рази на рік.
Текст статті потрібно надіслати на електронну пошту (nursing.j.tnmu@gmail.com або slavopasva@tdmu.edu.ua) і зареєструвати її електронний варіант у системі OJS на електронній сторінці журналу (сайт http://ojs.tdmu.edu.ua).
Контактний телефон: +380 68 189 6745 (Славопас Віта Анатоліївна – заступник головного редактора журналу).
Редакційна колегія залишає за собою право не розглядати статті за таких умов:
• не відповідає вимогам до оформлення та до наукового стилю викладу матеріалу;
• не має наукової новизни та практичної значущості;
• не відповідає тематиці журналу;
• виконана з використанням автоматичного комп’ютерного перекладача;
• не відредагована (містить граматичні та стилістичні помилки);
• порушено етику наукових досліджень, зокрема, якщо у статті виявлено плагіат.
Після публікації науково-практичного журналу електронні версії статей будуть розміщені у відкритому доступі на сайті журналу https://ojs.tdmu.edu.ua.
Редакція залишає за собою право корекції, скорочення і виправлення статті.
Автори несуть повну відповідальність за коректність наведених посилань!
Положення про авторські права
Автори, які публікуються в цьому журналі, погоджуються з такими умовами:
1. Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи і передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, що дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов’язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи в даному журналі.
2. Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи в тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи в даному журналі.
Положення про конфіденційність
Редакційна колегія, колектив редакції журналу «Медсестринство» підтримують політику, спрямовану на дотримання принципів видавничої етики.
Імена й електронні адреси, які вказують користувачі сайту цього журналу, буде використано виключно для виконання внутрішніх технічних завдань журналу; їх не поширюватимуть та не передаватимуть стороннім особам. Більш детально про конфіденційність – у видавничій етиці.
передплатний індекс 22868
засновано в 1994 роцi.
Науково-практичне видання спрямоване на iнформування лiкарiв i науковцiв про досягнення у сферi медичної iнфектологiї, досвiд i перспективи боротьби з iнфекцiйними хворобами, об'єднання зусиль українських вчених i лiкарiв у розробцi та впровадженнi нових методiв дiагностики, лiкування та профiлактики iнфекцiйних хвороб, сприяння спiвпрацi вiтчизняних медикiв з зарубiжними колегами.
Відповідно до постанови президії ВАК України від 26.05.2010 р. № 1-05/4 журнал «Інфекційні хвороби» повторно внесений до переліку наукових фахових видань, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук у галузі медицини
Журнал індексується Google Scholar, CrossRef, Index Copernicus, Ulrich’s Periodicals Directory, ROAD, BASE (Bielefeld Academic Search Engine), EBSCO, а також представлений у каталозі періодичних видань України (індекс 22868) і на порталі Національної бібліотеки України ім. В.І. Вернадського
Виходить 4 рази на рiк.
Мова видання: українська.
ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ СТАТЕЙ
1. Стаття повинна мати відношення установи з рекомендацією до друку, експертний висновок, підписи наукового керівника та (або) керівника установи, завірені печаткою. Під текстом обов’язкові підписи всіх авторів. Окремо необхідно вказати ім’я, по батькові (обов’язково українською мовою), посаду, науковий ступінь чи вчене звання усіх авторів, їх e-mail, за якими можна вести листування і переговори.
2. Статтю треба друкувати українською чи англійською мовою на одному боці аркуша формату А4 (210×297 мм), через 1 інтервал, кегль 12, шрифт Times New Roman. Таблиці й малюнки до статті потрібно вмонтувати в єдиний файл із текстом роботи, а скановані фото підготувати ще й у вигляді окремих файлів у форматі TIF чи JPG. Графіки і діаграми готувати тільки у чорно-білому варіанті.
3. У заголовку статті зазначають її УДК (універсальний десятковий класифікатор), ініціали та прізвища авторів, назву роботи, назву закладів або організацій, де вона виконана.
4. Оригінальні дослідження треба писати за такою схемою: вступ, матеріали і методи, результати досліджень та їх обговорення, висновки, література. Кожен з цих розділів тексту слід виділити.
5. У тексті статті при посиланні на публікацію слід зазначати її номер у порядку згадування (а не за алфавітом).
6. Всі позначення мір, фізичних одиниць, цифрових даних клінічних і лабораторних досліджень слід наводити відповідно до Міжнародної системи одиниць (СІ).
7. Бібліографія повинна містити роботи за останні 10 років. Список літератури наводиться тільки за стандартом APA – American Psychological Association (http://csnukr.in.ua/articles/APA%20English%202010.07.27.pdf). Звертаємо увагу, що у бібліографічних записах не можна використовувати такі розділові знаки як «/», «//» і «–». Назва джерела і вихідні дані відокремлюються від авторів і заголовка статті типом шрифту (курсивом), крапкою або комою.
Джерела друкують у порядку посилання на них у тексті, незалежно від мови оригіналу.
8. До усіх статей додаються україно- та англомовні резюме з ключовими словами (не менше 3 і не більше 8). Резюме повинні відображати основний зміст статті та її структури, висвітлювати результати досліджень, уникаючи загальних виразів, а також бути компактними (об’єм від 100 до 250 слів – не більше 1500 знаків).
9. Наприкінці статті українською та англійською мовами необхідно подати інформацію про авторів: прізвище, ім’я і по батькові (повністю), вчене звання, науковий ступінь, місце роботи, посада, адреса електронної пошти та ідентифікатор ORCID кожного співавтора. Крім того, неодмінно вказується наявність чи відсутність конфлікту інтересів.
10. Усі статті рецензуються. Рецензенти можуть рекомендувати роботу для публікації або у разі недотримання перерахованих вимог – відхилити її. Зауваження рецензентів надсилаються авторам з метою адаптації статті до публікації. Всі надіслані статті перевіряються на плагіат.
11. Висловлені авторами думки можуть не збігатися з позицією редакції. Редакція без узгодження з авторами виправляє термінологічні та стилістичні помилки, усуває зайві ілюстрації, скорочує текст. Роботи з великою кількістю змістових недоречностей, граматичних помилок, а також ті, які не відповідають усім перерахованим вище вимогам, до друку не приймаються. Авторський гонорар не виплачується. У першу чергу друкуються роботи передплатників журналу, а також статті, що замовлені редакцією, рецензії, дописи про ювілеї та події з наукового життя.
Статті надсилати на Е-mail: infecdis@ukr.net, а також на сайт www.ojs.tdmu.edu.uа, на якому автору необхідно зареєструватися та прикріпити електронний варiант статтi у журнал «Інфекційні хвороби» для її подальшого редагування.
Поштова адреса: Журнал «Інфекційні хвороби». Медичний університет, Майдан Волі, 1, 46001, м. Тернопіль.
передплатний індекс 9789
засновано в 2003 роцi.
Науково-практичне видання спрямоване на висвiтлення нових наукових досягнень в галузi експериментальної
i клiнiчної медицини.
Журнал включено до категорії Б реєстру наукових фахових видань ВАК України. Наказ МОН України № 975
від 11.07.2019 р. (біологічні, медичні та фармацевтичні науки, спеціальності: 091 – Біологія, 222 – Медицина,
226 – Фармація, промислова фармація).
Журнал включено до міжнародних наукометричних баз CrossRef, Google Scholar, Index Copernicus,
Ulrich's Periodicals Directory, ROAD, BASE (Bielefeld Academic Search Engine).
Журнал виходить 4 рази на рік.
Друкується українською та англійською мовами.
ПРАВИЛА ОФОРМЛЕННЯ СТАТЕЙ
1. На сторінках журналу «Здобутки клінічної і експериментальної медицини» висвітлюються огляди літератури та лекції (в розділі «Огляд літератури»), нові, не опубліковані раніше наукові результати, отримані в галузі клінічної чи експериментальної медицини (в розділі «Оригінальні дослідження»), висловлюються оригінальні погляди на проблему, подаються короткі повідомлення, замітки з практики (в розділі «Погляд на проблему»). У рубриці «Події, хроніка, дати» друкується інформація про цікаві, з погляду автора, наукові явища, матеріали науково-практичних конференцій, відомості про видатних науковців та їх здобутки, подаються статті, присвячені пам’яті медиків.
2. Обсяг оригінальної статті, включаючи таблиці, рисунки, список літератури, резюме повинен бути не менше 5 сторінок, обсяг проблемної статті, огляду літератури, лекції – до 12 сторінок, короткого повідомлення, рецензії тощо – до 5 сторінок, замітки з практики – 3 сторінки.
3. Статтю треба друкувати українською або англійською мовою на одній стороні аркуша формату А4 із розміщенням 1800–2000 друкованих знаків на сторінці (поля: верхнє і нижнє – 2,5 см, ліве – 3 см, праве – 1,5 см, шрифт Тіmes New Roman 14 пт через півтора інтервалу). Для публікації статтю необхідно реєструвати в системі OJS на електронній сторінці журналу (http://ojs.tdmu.edu.ua/index.php/zdobutky-eks-med/index). Обов’язково необхідно заповнити інформацію про кожного автора, вказавши місце роботи, посаду, науковий ступінь, вчене звання, прізвище, ім’я, по батькові із зазначенням службової адреси, номерів телефону, факсу, також обов’язково необхідно вказати контактну електронну адресу кожного автора.
4. Рисунки слід готувати у форматах JPG, TIF, і прикріпляти в системі у вигляді окремого файла. При скануванні слід забезпечити роздільну здатність зображення 300 dрі. Пріоритетним є надсилання оригіналів ілюстрацій. На кожній ілюстрації необхідно вказати її номер, прізвища авторів і відмітки «Верх», «Низ». У підписах до мікрофотографій вказувати збільшення і метод фарбування матеріалу. Фотографії повинні бути контрастними, рисунки – чіткими. Таблиці повинні мати короткі заголовки і власну нумерацію. Відтворення одного і того ж матеріалу у вигляді таблиць і рисунків не допускається.
Діаграми, графіки слід створювати у Місгоsoft Ехсеl. Невеликі за об’ємом ілюстрації можна розміщувати за ходом тексту статті.
Для набору формул потрібно використовувати редактор формул Microsoft Equation.
5. Статті мають бути написані з дотриманням основних вимог ДСТУ 3008-95 «Документація. Звіти у сфері науки і техніки. Структура і правила оформлення» за такою схемою:
УДК
НАЗВА РОБОТИ (великими літерами)
ініціали і прізвища авторів (трьома мовами)
повна назва установи (трьома мовами)
Резюме українською та англійською мовами (250–300 слів кожне) повинні бути структурованими і містити назву роботи, прізвища та ініціали авторів, назву закладу, вступ, мету, матеріали та методи, результати досліджень та висновки.
Ключові слова українською, англійською мовами (до 8 слів).
Вступ. (Постановка проблеми у загальному вигляді, її зв’язок із важливими науковими чи практичними завданнями, аналіз останніх опублікованих досліджень, в яких започатковано розв’язання даної проблеми, виділення невирішеної частини загальної проблеми, якій присвячена означена робота).
Мета дослідження.
Матеріал і методи дослідження. (Викладення об’єкта дослідження і методик, опис яких повинен бути достатнім для розуміння їх доцільності і можливості відтворення. У випадку проведення експериментальних досліджень слід вказувати вид, стать, кількість тварин, методи анестезії при маніпуляціях, пов’язаних із завданням тваринам болю, метод евтаназії. Обов’язковим є зазначення методик статистичного аналізу з обґрунтуванням вибору критеріїв достовірності оцінок).
Результати й обговорення. (Викладається основний фактичний матеріал, проводиться повне обґрунтування отриманих наукових результатів, висловлення власного судження щодо одержаних результатів, його порівняння з тлумаченням подібних даних, наведених іншими авторами).
Висновки.
Перспективи подальших досліджень. (Подання авторського бачення перспективності подальших шляхів до розв’язання проблеми, висвітленої у роботі).
Список використаної літератури (друкується в порядку згадування джерел) формується двома блоками: традиційним та додатковим для закордонних баз даних (REFERENCES) у разі наявності україномовних і російськомовних джерел.
Вимоги до оформлення списку джерел у розділі
ЛІТЕРАТУРА
джерела оформляються згідно з ДСТУ ГОСТ 7.1:2006 та ДСТУ ГОСТ 7.80:2007.
Відсоткове співвідношення самоцитування – не більше 30 % на кожного зі співавторів.
Вимоги до списку літератури англійською мовою (REFERENCES)
Якщо наукова праця написана мовою, що використовує кириличний алфавіт, то її бібліографічний опис необхідно транслітерувати латинськими літерами, додаючи в кінці [in Ukrainian] чи [in Russian] відповідно.
Список літератури повинен бути оформлений згідно зі стандартом APA, див. посилання:
http://www.citationmachine.net/apa/cite-a-book;
http://www.bibme.org/apa/book-citation/manual.
Транслітерація прізвищ авторів, залежно від мови оригіналу джерела, виконується відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27 січня 2010 року № 55 «Про впорядкування транслітерації українського алфавіту латиницею» (для української мови), або вимог системи BGN/HCGN (для російської мови).
Доцільно використовувати офіційний трансліт онлайн http://translit.kh.ua
6. Усі позначення фізичних величин і їх одиниць, цифрові дані клінічних і лабораторних досліджень необхідно подавати відповідно до Міжнародної системи одиниць (СІ) згідно з вимогами групи стандартів ДСТУ 3651-97 «Одиниці фізичних величин». Назви фірм, реактивів і препаратів потрібно наводити в оригінальній транскрипції.
У тексті загальноприйняті, а також ті, що часто зустрічаються, терміни, слід подавати абревіатурою (перший раз обов’язково розшифровувати).
7. Етичні питання. Стаття не може містити відомості, що стосуються персональних даних пацієнтів, якщо вони не дали своєї усвідомленої згоди у письмовій формі, що має бути вказано авторами. У статтях щодо досліджень, проведених на людях, які передбачають певний ризик, слід чітко вказати, чи було дотримано вимог Гельсінської декларації (див. Декларацію Всесвітньої Гельсінської медичної асоціації: етичні принципи медичних досліджень за участю людини. JAMA 2000; 284 (23): 3043-3045), які були прийняті компетентним комітетом з етики. Крім того, публікації щодо експериментів на тваринах повинні містити заяву про те, що дослідження було дозволено цим комітетом. Інформація про це має бути наявна у розділі «Матеріали і методи» статті.
8. У тексті статті при посиланні на публікацію слід зазначати її номер згідно зі списком літератури у квадратних дужках.
9. Редакція виправляє термінологічні та стилістичні помилки, усуває зайві ілюстрації, при потребі скорочує текст.
10. Статті, оформлені без дотримання наведених правил, відправляються автору на доопрацювання. Пріоритетне право на друк мають публікації передплатників журналу, а також матеріали, замовлені редакцією.
11. До уваги авторів! Автори несуть персональну відповідальність за зміст статті, відповідність вказаним вимогам, коректну статистичну обробку даних. Усі статті проходять перевірку на плагіат спеціалізованими електронними програмами.
12. Редакція видання не несе відповідальності за повторну публікацію статті повністю або частково в інших виданнях в Україні або за кордоном без попередньої згоди.
13. До уваги авторів! Статтям, опублікованим у нашому журналі, присвоюється DOI (Digital object identifier) – універсальний ідентифікатор цифрового об’єкта системи бібліографічних посилань CrossRef. Членами CrossRef наразі є 5 тис. видавців з усього світу. База даних його цитувань охоплює більше 75 млн журнальних статей та інших типів наукових публікацій. Наявність ідентифікатора DOI у статті дає можливість швидкого пошуку її в Інтернеті (для цитування), без необхідності тривалого пошуку на сайтах журналів. Присвоєння DOI науковим статтям дозволяє підвищити індекс цитування та рейтинг їх авторів. Наявність індексу DOI в кожної статті та в кожному номері журналу сприяє просуванню видання до міжнародних наукометричних баз.
14. Публікація статей платна. Вартість вираховується за кількістю знаків після надсилання статті до редакції, присвоєння індексу DOI оплачується додатково. Точний розмір оплати та банківські реквізити буде надіслано після рецензування роботи.
15. Квитанцію про оплату потрібно надсилати на адресу редакції:
Редакція журналу «Здобутки клінічної і експериментальної медицини», видавництво Тернопільського національного медичного університету
імені І. Я. Горбачевського МОЗ України, майдан Волі, 1, 46001, Тернопіль, Україна.
Контактний телефон редакції (0352) 43-49-56.
передплатний індекс 22869
Засновано в 2011 роцi.
Наукове видання спрямоване на поширення iнформацiї про основнi науковi проблеми та результати наукових робiт у сферi медицини, біології, фармації, ветеринарної медицини, публiкацiю статей науковцiв, практичних лiкарiв, фармацевтів.
Журнал включено в категорію «Б» Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата медичних, біологічних
та фармацевтичних наук за спеціальностями 091, 211, 222, 226 (наказ МОН України від 11.07.2019 р. № 975).
Журнал включено до Міжнародної наукометричної бази даних Index Copernicus.
Виходить 4 рази на рiк.
Мова видання: українська, англійська.
The International Journal of Medicine and Medical Research is published semiannually.
The Journal was founded in 2015.
The Journal is indexed by Google Scholar, Index Copernicus, Ulrich’s Periodicals Directory, JournalTOCs, ROAD, DOAJ, BASE (Bielefeld Academic Search Engine), OAJI.
E-mail: ijmmr@tdmu.edu.ua
передплатний індекс 98601
засновано в 2006 роцi.
Науково-практичне видання спрямоване на висвiтлення досягнень в науцi, освiтi, практицi фармацевтичної галузi.
Журнал «Фармацевтичний часопис» внесено в категорію «Б» Переліку фахових видань на фармацевтичні науки за спеціальністю 226 (Наказ МОН України від 18.12.2018 № 1412, додаток 10)
Журнал включено до міжнародних наукометричних баз Index Copernicus, CrossRef, Ulrich’s Periodicals Directory, JournalTOCs, ROAD, BASE (Bielefeld Academic Search Engine), Chemical Abstracts Service, DOAJ (Directory of Open Access Journal)
Виходить 4 рази на рiк.
Мова видання: українська.
передплатний індекс 49257
засновано в 2007 роцi.
Науково-практичне видання спрямоване на iнформування працiвникiв галузi охорони здоров'я України, науковцiв, викладачiв медичних вищих навчальних закладiв, спiвробiтникiв науково-дослiдних iнститутiв медичного профiлю та громадськостi про результати наукових дослiджень з медичної iнформатики та iнженерiї, про сучаснi тенденцiї й процеси iнформатизацiї, що вiдбуваються в медичнiй галузi.
Виходить 4 рази на рiк.
Мова видання: українська, англiйська.
передплатний індекс 21885
засновано в 1999 роцi.
Науково-практичне видання спрямоване на поширення iнформацiї про основнi проблеми в галузі медичної освіти, шляхи її вдосконалення та досвід з організації навчальної роботи у вищих медичних навчальних закладах, публiкацiю статей науковцiв, викладачів, практичних лiкарiв.
Журнал включено до Переліку наукових фахових видань України, у яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук у галузі «Педагогічні науки»
(додаток 4 до наказу МОН України від 28.12.2019 р. № 1643, категорія «Б»).
Журнал індексується в міжнародних базах даних: Google Scholar, Cross Ref, Index Copernicus, Ulrich’s Periodicals Directory, ROAD, Journal TOCs, BASE (Bielefeld Academic Search Engine).
Виходить 4 рази на рiк.
Мова видання: українська, англійська.
передплатний індекс 89562
засновано в 2010 роцi. Науково-практичне видання спрямоване на висвiтлення нових досягнень у науцi, освiтi та практичнiй стоматологiї.
Журнал включено до Переліку наукових фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня кандидата і доктора наук, згідно з наказом МОН України від 06.11.14 № 1279.
Виходить 4 рази на рiк.
Мова видання: українська, англiйська.
передплатний індекс 22867
засновано в 1999 роцi.
Науково-практичне видання спрямоване на висвiтлення питань державної полiтики охорони здоровʼя населення, проблем здорового способу життя, публiкацiю матерiалiв щодо нормативного, правового, кадрового забезпечення системи охорони здоровʼя.
Журнал включено до Переліку фахових видань України, в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукового ступеня кандидата і доктора наук (наказ Міністерства освіти і науки України від 28.12.2019 р. № 1643). Журнал індексується в Index Copernicus, CrossRef, Google Scholar i ULRICHSWEB GLOBAL SERIALS DIRECTORY (США).
Виходить 4 рази на рік.
Мова видання: українська, англiйська.
Вісник медичних і біологічних досліджень
Передплатний індекс 76108
Заснований у вересні 2019 р.
Журнал включено у «Перелік наукових фахових видань України,в яких можуть публікуватися результати дисертаційних робіт на здобуття наукових ступенів доктора і кандидата наук» (категорія «Б»), галузь знань охорона здоров’я (спеціальності – 222, 223), біологія (спеціальність - 091 біологія)
Журнал індексується Google Scholar, OAJI, Ulrich’s Periodicals Directory, BASE (Bielefeld Academic Search Engine),
Index Copernicus
Виходить 4 рази на рiк.
Мова видання: українська, англійська.