М. А. Андрейчин, С. М. Андрейчин, Л. С. Бабінець та ін.Майбутнє твориться сьогодні (2007-2012) Тернопіль: ТДМУ, 2012 - 428 с.ISBN 978-966-673-191-6Книга присвячена 55-й річниці заснування ДВНЗ «Тернопільський державний медичний університет імені І. Я. ГЬрбачевського МОЗ України». Вона містить підсумок діяльності університету за 2007-2012 роки, коли було досягнуто значних успіхів у галузі освіти, науки та практичної медицини: на всіх факультетах здійснено перехід на кредитно-модульну систему, запроваджено методики практично-орієнтованого навчання, незалежного тестування знань студентів, введено об'єктивний структу- рований клінічний іспит, відкрито нові спеціальності, створено університетську лікарню. Міжнародний консорціум університетіп, навчально-практичні центри первинної медико-санітарної допомоги, сучасну матеріальну базу тощо. Окреслено перспективи подальшого вдосконалення навчально-вихов¬ного процесу, наукової та лікувальної діяльності закладу, розвитку його матеріальної бази, намічено основні напрямки реалізації концепції розвитку системи охорони здоров'я області.

Видання розраховане на лікарів, провізорів різних спеціальностей, студентів-медиків і всіх, хто цікавиться історією університету.

О. Самогальськата ін.Борщ сили й здоров'я Тернопіль : ТДМУ, 2012. - 152 с.Борщ - одна з найпопулярніших українських національних страв. Має він і всесвітню славу завдяки своїм чудовим та унікальним сма¬ковим якостям. Це іжа для здоров'я та сили.Борщ відлунює і у назві міста, районного центру Борщів, що на Тернопіллі. Вже кілька років поспіль тут проводять фестиваль борщу «Борщів». Як відомо, ця національна страва має чимало видів і способів приготування, а отже, ніколи не буває однаковою чи за кольором, чи за смаковими характеристиками. У кожної господині борщ - свій. Це яскраво засвідчує і фестиваль у Борщові. Тож у цій книжці рецептами борщу діляться кухарі з багатьох сіл Борщівського району на Тернопільщині. Про сам фестиваль дізнаєтеся з деяких репортажів, що з'являлися в центральній газеті «Урядовий кур'єр».

Українська народна кухня враховує основні вимоги щодо раціонального харчування. Тож у книзі знайдете і дані про основи здорового харчування.

Книга розрахована на широкий загал читачів.

Шот М.М.На пагорбі долі Тернопіль : ТДМУ, 2013 - 620 с. ISBN 978-966-673-197-8Інтерв'ю, кореспонденції про знаних, досвідчених і молодих медиків, про розвиток охорони здоров'я на Тернопіллі знайде читач у цій книзі.Крім цього, автор знайомить з плеядою славетних, що народилися чи займалися у різних сферах дальності на Тернопіллі, з людьми, які через певні життєві обставини опинилися за кордоном, але Україна для них — понад усе.

Чимало у книзі й матеріалів про туристичні принади краю, пам'ятки культури, архітектури й історії. Народним традиціям, які зберегли чи відроджують на Тернопільщині, автор присвятив цілий розділ книги. А ще у виданні порушує чимало проблем української історії, культури, мистецтва, духовного та еконо¬мічного життя.

Книга Миколи Шота вміщує матеріали, написані автором та опубліковані впродовж останніх років у газеті «Урядовий кур'єр», власним кореспондентом якої він є в Тернопільській області.

Книга сповнена великої любові до рідної України, до своїх краян. Вона розрахована на різні верстви читачів.

Б. І. РудикПриказки та афоризми про здоров'я, хвороби, смерть і філософію життя Тернопіль : ТДМУ, 2012 - 158 с.Афоризми, крилаті вирази, поговірки і прислів'я належать до перлин народної мудрості. Вони передавались із покоління в покоління. Нерідко важко буває визначити хто перший сказав афоризм, в якій країні з'явилися поговірки. Мені приходилося зустрічати, коли в літературних джерелах один і той же афоризм приписують різним авторам. Не дивлячись на протиріччя деяких афоризмів і поговірок, вони йшли і йдуть до самого серця.

Після виходу у світ в 2010 р. III книги "Приказки та афоризми про здоров'я, хвороби, смерть і філософію життя" автору вдалося знайти в різних джерелах нові, ще не опубліковані в попередніх трьох книгах приказки та афоризми. Вони і стали матеріалом для видання четвертої книги.

Вперше в Україні в такому об'ємі зібрані народні шедеври і видані українською мовою. В згаданих книгах читач зможе знайти для себе вирази і поговірки, які відповідають його внутрішньому світу і розумінню згаданних тем.

Розділи книги такі як про алкоголь, лікаря і ліки, гроші, сім'ю, цитати з релігійних книг пов'язані з безпосереднім впливом на здоров'я, хвороби і смерть. В розділах "Здоров'я і життя" і "Філософія життя" зміст життя розглядаєть¬ся вперше в афоризмах і поговірках з різних позицій і точок зору.